Eko RiMar 2016

I ove  smo godine sudjelovali u velikoj akciji čišćenja riječke luke EKO RiMar 2016. Među mnogobrojnim volonterima ljubiteljima mora uvijek ima i naših koji su se rado odazvali iako je bio neradni dan.

Ciljevi akcije:

• Očuvanje prirode i zaštita čovjekova okoliša kao temeljnih vrijednosti društva
  • Razviti odgovornost i angažman građana  da more ne smije biti odlagalište otpada

Stotinjak je ronilaca zaronilo i vadilo otpad iz riječkog podmorja u luci. Među volonterima na kopnu bili smo i mi, učenici i nastavnici Pomorske škole Bakar. Dobili smo zaštitne rukavice pa smo lakše taj otpad odlagali u kontejnere.  Bilo je tu nekoliko kolica iz supermarketa, odbačenih akumulatora, guma raznih veličina i namjena, stolica, užadi, staklenih i plastičnih boca itd. Nakupilo se tako četiri baje pune otpada. Akcija je proizvela dvostruku korist jer su prizori prikupljenog otpada bili najbolja edukacija svim prolaznicima koliko je štetno bacanje bilo koje vrste otpada u more.

Sudionici:

1. Damjana Kučan 4.bN
  2. Alen Mataić 3.bN
  3. Antonio Žutelija 3.bN
  4. Teodora Pritula 2.aN
  5. Sabina Beriša 2.aN
  6. Nedim Kantarević 1.aBS
  7. Luka Malešić 1.aBS
  8. Marica Kučan, prof
  9. Radiana Tomée - Cicvarić, prof.

objavio: Radiana Tomée - Cicvarić   datum: 8. 10. 2016.

Anketa za učenike prvih razreda.

« Kolovoz 2017 »