Plavi dan

Plavi dan je projekt koji je Pomorska škola Bakar započela prije trinaest godina. Ciljevi su zaštita prirodne baštine Mediterana, edukacija učenika, osvješćivanje potrebe za osobnim doprinosom svakog pojedinca u očuvanju prirodnih bogatstava, kulture i običaja, poticanje i sudjelovanje u eko-akcijama, promicanje vrijednosti zdrave mediteranske prehrane, održivosti razvoja i biološke raznolikosti Jadrana i Mediterana. Hoćemo li uspjeti očuvati naš Jadran?

Hoće li kap našeg mora biti i dalje izvor života?

Plavi dan organiziramo i ove godine u korizmenom tjednu kada se tradicionalno blaguje riba i štuju obiteljske vrijednosti i običaji, te Vas pozivamo da nam se pridružite.

Plavi dan će se održati u petak,  29. ožujka 2019. godine s početkom u 11 sati.

Tema:  KAP MORA

Raspored  događanja:

11 – 12 h

Plastificiramo li more?, prezentacije učenika Pomorske škole Bakar

EU Projekt „marGnet“, inovativni model rješavanja otpada u moru, Jelana Basta, prof., direktorica obrazovnog programa Plavi svijet, Institut za istraživanje i zaštitu mora, Veli Lošinj

12 h -  Plastika u Jadranskom moru, dr.sc. Mirta Smodlaka Tanković, znanstvena suradnica, Centar za istraživanje mora, Instituta Ruđer Bošković, Rovinj

Dodjela nagrade za najbolji likovni uradak osnovnih škola

12.50  h - Kušanje plodova mora

U Maloj sportskoj dvorani škole bit će postavljena izložba  - Kap mora.

Učenici osnovnih škola:  Bakar,  „Vladimir Nazor“ Crikvenica, Čavle,  Hreljin, Kostrena, Kraljevica, Pećine, Srdoči, Sv. Lovreč Pazinetički i Turnić  likovnim i literaranim će radovima predstaviti Kap mora,  a najbolji likovni rad bit će nagrađen.

Projekt podupire i promiče:

Primorsko - goranska županija, Upravni odjel za odgoj i obrazovanje, Grad Bakar, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta,  Ministarstvo mora,  prometa i infrastrukture, Udruga “Lijepa naša“  i SEMEP.

Ravnatelj

Kap. Gordan Papeš, dipl. ing

objavio: Radiana Tomée - Cicvarić   datum: 20. 3. 2019.