Hodočašće pomoraca

Pomorska škola Bakar sudjelovala na 21. hodočašću pomoraca sv. Nikoli u Kraljevicu

U nedjelju 1. prosinca održano je hodočašće pomoraca u najstarije svetište sv. Nikole s ove strane Jadrane. Ovogodišnjem 21. hodočašću pomoraca sv. Nikoli u Kraljevicu, uz stotinjak hodočasnika i  devet brodova, pridružio se i  školski brod Pomorske škole Bakar „Vila Velebita II“ zajedno sa djelatnicima i učenicima Pomorske škole Bakar. Hodočasnici su u 10,30 srdačno dočekani na rivi od strane predstavnika grada i stanovnika Kraljevice. Nakon kratke okrijepe uslijedila je procesija prema svetištu sv. Nikole, gdje je u 11,00 sati slavljena svečana sveta misa koju je predvodio vlč. Luka Lučić povjerenik Apostolata mora za Riječku nadbiskupiju.

Hodočašće sv. Nikoli u Kraljevicu jedinstveni je događaj koji se održava u mjesecu prosincu, a na tragu je tradicije i siječanja na naše pretke koji su brodovima i barkama hodočastili u crkvu sv. Nikole u Kraljevici još od 1795. godine kada je papa Pio VI. dao posebnu povlasticu toj crkvi, da će svi koji u nju dođu na dan sv. Nikole dobiti oproštenje grijeha.

Marica Kučan i Veronika Butorac

objavio: Radiana Tomée - Cicvarić   datum: 3. 12. 2019.

INA