Projekt: Upoznajmo naše susjede

Pred dvije godine započeli smo projekt pod nazivom Upoznajmo naše susjede. Tada smo upoznali Bosnu i Hercegovinu. Prošle smo školske godine bolje upoznali Italiju ,a ova je godina posvećena Sloveniji. U projektu sudjeluju učenici koji sa svojim mentorima obrađuju i prezentiraju tu državu kroz stručne predmete, povijest, geografiju, književnost, umjetnost, kulturu, sport, kuhinju i razne zanimljivosti te zemlje. Nositeljica projekta je školska pedagoginja Nada Jovanović.  Da atmosfera bude vesela potrudio se brodostrojar maturant Karlo Hlača koji je sa polkama na svojoj harmonici zaradio najglasniji pljesak publike.

U goste su nam došli učenici i ravnatelji pomorske škole i gimnazije iz Portoroža.

Voditelji: Marina Anđelić (4.liš) i Antun Bratanić (2.aN)

Tehnička podrška : Adriano Bukovac, Teo Franko, Marko Radošević i Vilim Vičić Frančišković (2.bs)

Nakon dva sata zanimljivih predavanja nepce smo počastili slovenskim delicijama koje su spremile vrlo uspješno kao i uvijek kuharice našeg učeničkog doma. Svi smo kušali Kranjske kobacice, kiselji kupus, krumpir na više načina  i za slatki kraj prekomursku gibanicu.