EU projekt

Danas je u našoj školi predstavljen početak EU projekta namijenjenog uvođenju inovativnih tehnologija i izvannastavnih programa u pomorske škole

Projekt nosi naziv „Od obrazovanja do zapošljavanja kroz modernizaciju kurikuluma pomorskih strukovnih škola“ te se provodi  u suradnji Pomorske škole Bakar, Srednje škole Ambroza Haračića iz Malog Lošinja, Hrvatske udruge poslodavaca i Sindikata pomoraca Hrvatske i trajat će kroz narednu godinu, do 21. rujna 2013. godine. Projekt je vrijedan 211 tisuća Eura, a financira ga Europska unija kroz višegodišnji operativni program za razvoj ljudskih resursa u Hrvatskoj.  Svrha projekta je  povećanje konkurentnosti i relevantnosti njihovih učenika, budućih generacija pomoraca, na tržištu rada.

Na današnjoj tiskovnoj konferenciji prisustvovali su predstavnici nositelja i partnera na ovom projektu: g. Gordan Papeš, ravnatelj Pomorske škole u Bakru, prof. Jelena Bralić, ravnateljica SŠ „Ambroza Haračića“ u Malom Lošinju, g. Nenad Seifert, direktor riječke podružnice Hrvatske udruge poslodavaca te gđa. Jasna Blažević, pročelnica Upravnog odjela za obrazovanje, kulturu i sport Primorsko-goranske županije.