Plavi dan

Fotogalerija   (fotografije u punoj rezoluciji možete preuzeti kod autora fotografija)

Plavi dan je projekt koji je Pomorska škola Bakar započela prije dvanaest godina. Ciljevi su zaštita prirodne baštine Mediterana, edukacija učenika, osvješćivanje potrebe za osobnim doprinosom svakog pojedinca u očuvanju prirodnih bogatstava, kulture i običaja, poticanje i sudjelovanje u eko-akcijama, promicanje vrijednosti zdrave mediteranske prehrane, održivosti razvoja i biološke raznolikosti Jadrana i Mediterana.

Plavi dan organiziramo i ove godine u korizmenom tjednu kada se tradicionalno blaguje riba i štuju obiteljske vrijednosti i običaji, te Vas pozivamo da nam se pridružite.

Plavi dan će se održati u petak, 16. ožujka 2018. godine s početkom u 11 sati.

Tema:  BISERI

Raspored  događanja:

11 – 1145     O biserima učenici Pomorske škole Bakar:

Nastanak i sastav bisera  - Klaudio Linić, Valentino Antonio  Kuhinek

Vrste bisera – Kristian Tomiša, Filip Komljenović

Školjke bisernice – Lovro Danilović, Edi Kolombo

Simbolika i kulturno značenje bisera – Antonio Žutelija

Žene i biseri – Ilija Kričković, Filip Bunoza, Ema Opaček

Barok i biseri  – Josip S. Sušanj, Tihana Kovačević

Biseri u književnosti – Lovro Frankić

Oslikavanje vesla –Antonija Tomac, Tea Piškulić

Tim tehničke podrške: Antonio Žutelija 4.bN, Aurora Ban 1.aN, Andrej Batarelo 1.aN, Vedran Blažina 1.bN, Lovro Danilović 1.bN i Edi Kolombo 1.bN

1150   Dodjela nagrade za najbolji likovni uradak osnovnih škola

1200   Jadran – biser među morima, dr.sc. Andrej Jaklin (Centra za istraživanje mora, Rovinj),  Milvana Arko-Pijevac, muzejska savjetnica  Prirodoslovnog muzeja Rijeka, dipl. ing. biologije

1250   Kušanje plodova mora

U Maloj sportskoj dvorani škole bit će postavljena izložba  - Biseri.

Učenici osnovnih škola  Bakar,  „V. Nazora“ Crikvenica, Čavle,  Hreljin, Kostrena, Kraljevica, Pećine, Srdoči, Sv. Lovreč Pazinatički, Turnić i Trsat  likovnim će radovima predstaviti Bisere,  a najbolji rad bit će nagrađen.

Medijski pokrovitelji: Novi list, Pomorski radio Bakar, Radio Rijeka, KIGO.hr, Burza nautike, HTV - Hrvatski radio - emisija „Zašto tako“.

Projekt podupire i promiče: Primorsko - goranska županija, Upravni odjel za odgoj i obrazovanje, Grad Bakar, Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta,  Ministarstvo mora,  prometa i infrastrukture, Udruga “Lijepa naša“  i SEMEP.

Ravnatelj

Kap. Gordan Papeš, dipl. ing

objavio: Radiana Tomée - Cicvarić   datum: 5. 3. 2018.

Plavi dan

Plavi dan će se održati u petak, 16. ožujka 2018. godine s početkom u 11 sati.

Tema:  BISERI

Raspored  događanja:

11 – 1145     O biserima učenici Pomorske škole Bakar:

Nastanak i sastav bisera  - Klaudio Linić, Valentino Antonio  Kuhinek

Vrste bisera – Kristian Tomiša, Filip Komljenović

Školjke bisernice – Lovro Danilović, Edi Kolombo

Simbolika i kulturno značenje bisera – Antonio Žutelija

Žene i biseri – Ilija Kričković, Filip Bunoza, Ema Opaček

Barok i biseri  – Josip S. Sušanj, Tihana Kovačević

Biseri u književnosti – Lovro Frankić

Oslikavanje vesla –Antonija Tomac, Tea Piškulić

1150   Dodjela nagrade za najbolji likovni uradak osnovnih škola

1250   Kušanje plodova mora

U Maloj sportskoj dvorani škole bit će postavljena izložba  - Biseri.

Ravnatelj

Kap. Gordan Papeš, dipl. ing

objavio: Radiana Tomée - Cicvarić   datum: 5. 3. 2018.

Anketa za učenike prvih razreda.

« Svibanj 2018 »