Plava zastava

Prva u ovoj godini i jedina "Individualna Plava zastava za vlasnike brodova" u Republici Hrvatskoj zavijorila je danas na našem školskom brodu „Vila Velebita dva“ Plava zastava je međunarodno ekološko priznanje očuvanju okoliša koju provodi neprofitna organizacija Zaklada za odgoj i obrazovanje za okoliš („Foundation for Environmental Education - FEE“). Kao što se dodjeljuju Plave zastave za plaže i marine zbog provedbe programa zaštite okoliša, mora i priobalja, "Individualna Plava zastava za vlasnike brodova" je nagrada vlasniku broda koji je opredijeljen za zaštitu okoliša. Pokret prijatelja prirode „Lijepa naša“ ocijenio je vrlo pozitivno ekološko opredjeljenje naše škole i ponovno nam je dodijelio Plavu zastavu. Prvi je puta zastava zavijorila na našem brodu 2008. godine. Danas, na dan sv. Nikole, zaštitnika djece i pomoraca, zastavu je svečano podigao maturant brodostrojarskog usmjerenja Luka Rogović uz prisustvo mnogih učenika, nastavnika i uzvanika. Ponosni smo na Plavu zastavu jer je školski brod u funkciji odgoja i obrazovanja za zaštitu mora. Hvala našim prijateljima Udruge „Lijepa naša“ koji su u nama prepoznali one koji se bore za očuvanje mora i svega onoga što nam to ranjivo more donosi.