PROGRAMI OBRAZOVANJA ODRASLIH

Radno vrijeme za stranke

Od ponedjeljka do petka

od 08.30 do 13.00  sati

Dana 10. srpnja 2019. godine kancelarija će raditi za stranke od 08.30 do 12.00 sati.

Od 11. srpnja do 23. kolovoza 2019. godine kancelarija neće raditi za stranke - godišnji odmor.

O B A V I J E S T

Polaznici upisani u programe obrazovanja odraslih u upisnom roku od 24. rujna do 05. listopada 2018. godine mogu doći potpisati i preuzeti svoju dokumentaciju od 22. listopada 2018. godine u kancelariju u Rijeci.

Polaznici obrazovanja odraslih kojima su u indeks upisani predmetni profesori Jana Kegalj (neka se jave u kancelariju u Rijeci od 18. listopada 2016.),  Nikolina Tolj i Igor Majkić (neka se jave u kancelariju u Rijeci od 12. rujna 2016.), Vlč. Nikica Jurić, profesorica Iva Nicol Bogović, profesorica Ines Veić i profesor Davor Šakan (neka se jave u kancelariju u Rijeci od 18. rujna 2017.), profesor Juraj Bukša (neka se jave u kancelariju u Rijeci od 30. listopada 2017.) profesorica Mirela Tonković Brkljača (neka se jave u kancelariju u Rijeci od 22. siječnja 2018.) te profesorice Jadranka Reggianini (Politika i gospodarstvo), Maja Vrancich i profesor Eduard Mračić neka se jave u kancelariju u Rijeci od 03. rujna 2018.  radi promjene profesora.

Voditeljica Obrazovanja odraslih Tatjana Ribarić, dipl.iur.

Adresa : Trg Republike Hrvatske 2/III, 51000  Rijeka

Informacije – kontakt  na tel.  051/212-065 ili putem e-mail: odrasli.psb@pomorskabakar.hr

Program: Stjecanje srednje stručne spreme za zanimanja:

• Tehničar za brodostrojarstvo

• Pomorski nautičar

Program: Prekvalifikacija za zanimanja:

• Tehničar za brodostrojarstvo

• Pomorski nautičar

Oblik izvođenja nastave: Dopisno - konzultativna nastava (za općeobrazovne predmete) i redovna nastava (za strukovne predmete)

Uvjeti:                   - završena najmanje osnovna škola,15 ili više godina života

- razredne i završna svjedodžba

- domovnica

- rodni list

- fotografija, index

- uplata

- potvrda o liječničkom pregledu - izdaje medicina rada (za programe Pomorski nautičar i Tehničar za brodostrojarstvo)

Program osposobljavanja: RONILAC PRVOG STUPNJA

program : Osposobljavanje za zanimanje: Ronilac prvog stupnja

(sati: 145 teorijske nastave i 320 stručne prakse)

Oblik izvođenja nastave: redovna i konzultativno-instruktivna

Kandidati moraju zadovoljavati fizičke sposobnosti:

- uron na dah do 5 metara dubine

- plivanje 200 metara za manje od 8 minuta

Uz prijavu se podnosi: svjedodžba o završenoj srednjoj školi, svjedodžba o zdravstvenoj sposobnosti za ronioca (izdaje medicina rada), uvjerenje o položenom tečaju HRS – R1 ili druga priznata ronilačka izobrazba u Republici Hrvatskoj (mogućnost polaganja do kraja teorijskog dijela nastave), rodni list, domovnica.

Uvjeti:                     - završena srednja škola

- svjedodžba o zdravstvenoj sposobnosti za ronioca

- položen  tečaj HRS – R1 ili druga priznata ronilačka izobrazba u RH

(R1, se mora steći najkasnije do završetka teorijske nastave; tečaj možete realizirati kod podvodne zanatske radnje "Aqua sub", Hosti 57, 51000 Rijeka, tel: 051/269-869)