Školske novine - zrcalo školskog života

Porinuli smo još jednog Mladog pomorca

Svake godine, sastavljanje, uređivanje, organizacija i oprema Mladog pomorca sve je veći izazov. Kao kad stanete pred ogromnu slagalicu od 3000 dijelova, i nakon puno vremena i truda, ostavljate iza sebe – sliku! Mladi pomorac daje sliku života u Pomorskoj školi: aktivnosti, projekti, putovanja, posjete, ali i učenici, njihova razmišljanja, kreativnost, duh koji unose u svoje riječi, u svaki zarez, sliku, fotografiju…

Ove smo godine izrazito ponosni na svoja dva velika, već i podosta poznata projekta, koji slave svoju desetu godišnjicu: Ljetopis i Plavi dan. Bacili smo pogled na našu projektnu nastavu kojom spajamo udaljene krajeve, poput Bakra s Dubrovnikom, ili spašavamo ugrožene vrste. Osvrnuli smo se i na aktualne teme u društvu, poput građanskog odgoja u školama, lektire i kulture čitanja, žena u muškom zanimanju, učenja i perspektive za budućnost.

Formula je jednostavna: entuzijazam, motivacija, kreativnost, inspiracija, a rezultat je sam po sebi nagrada: Mladi pomorac, broj 42!

Anketa za učenike prvih razreda.

« Listopad 2017 »