Upisi u 1. razred u školskoj 2018./2019. godini

Tel: 051 761 211, fax: 761 516

e-mail: info@pomorskabakar.hr

Web stranica: www.pomorskabakar.hr

UPIS u prve razrede Pomorske škole Bakar u šk.god. 2018./2019.

Šifra

Naziv programa

Broj razrednih odjela

Broj učenika

Trajanje obrazovanja

Pomorski nautičar

4 godine

Tehničar za brodostrojarstvo

4 godine

Predmeti posebno značajni za upis:

-Pomorski nautičar: hrvatski jezik, prvi strani jezik, matematika, fizika, geografija, tehnička kultura.

-Tehničar za brodostrojarstvo: hrvatski jezik, prvi strani jezik, matematika, fizika,  kemija  i tehnička kultura

- Natjecanje iz znanja koje se vrednuje pri upisu:

• pomorski nautičar – natjecanje iz predmeta informatika-računalstvo;
  • tehničar za brodostrojarstvo – natjecanje iz predmeta geografija.

- Provjera znanja iz engleskog jezika održat će se 3. srpnja 2018. godine u 900 sati za učenike koji nisu u osnovnoj školi učili engleski jezik.

Važna napomena: Učenik je dužan školi uputiti pisani zahtjev za provjeru znanja iz engleskog jezika.

U školi se izvode kao  obavezni nastavni predmeti:

U oba programa prvi strani jezik je engleski.

U programu pomorski nautičar osim engleskog uče se talijanski jezik u pomorstvu i engleski jezik u pomorstvu.

- Zdravstvene kontraindikacije:

Sukladno Jedinstvenom popisu zdravstvenih kontraindikacija Ministarstva znanosti i obrazovanja  te Pravilniku o utvrđivanju uvjeta zdravstvene sposobnosti članova posade pomorskih brodova, brodica i jahti (Narodne novine  br. 93/07.)

Za  upis u oba programa obrazovanja  potrebno je  dostaviti liječničko uvjerenje specijaliste medicine rada. Uvjerenja i potpisani obrasci upisnice se dostavljaju u školu od 13. srpnja do 19. srpnja 2018. god 800 do 1300 sati.

U sastavu škole djeluje Učenički dom „Tomislav Hero“ sa 20 slobodnih mjesta (M i Ž ).

Škola posjeduje certifikat upravljanja kvalitetom ISO 9001:2008 koji osigurava međunarodno priznate svjedodžbe za zanimanja pomorski nautičar i tehničar za brodostrojarstvo.

Za sve učenike koji putuju iz smjera Rijeka organiziran je autobusni prijevoz autobusima Autotroleja.

Ministar mora, prometa i infrastrukture raspisuje natječaj za dodjelu stipendija učenicima nautičkog i brodostrojarskog smjera u školskoj 2018./2019. godini. Više o tome možete saznati u vijestima na naslovnici.