Upisi u 1. razred u školskoj 2020./2021. godini

Tel: 051 761 211, fax: 761 516

e-mail: info@pomorskabakar.hr

Web stranica: www.pomorskabakar.hr

Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2020./2021. i struktura upisa mogu se preuzeti na poveznici.

UPIS u prve razrede Pomorske škole Bakar u šk.god. 2020./2021.

Šifra

Naziv programa

Broj razrednih odjela

Broj učenika

Trajanje obrazovanja

Pomorski nautičar

4 godine

Tehničar za brodostrojarstvo

4 godine

Predmeti posebno značajni za upis:

Pomorski nautičar: hrvatski jezik, prvi strani jezik, matematika, fizika, geografija, tehnička kultura.

Tehničar za brodostrojarstvo: hrvatski jezik, prvi strani jezik, matematika, fizika,  kemija  i tehnička kultura

- Natjecanje iz znanja koje se vrednuje pri upisu:

• pomorski nautičar – natjecanje iz predmeta informatika-računalstvo;
  • tehničar za brodostrojarstvo – natjecanje iz predmeta geografija.

- Provjera znanja iz engleskog jezika održat će se 13.7.2020. u 9:00 sati za učenike koji nisu u osnovnoj školi učili engleski jezik.

Važna napomena: Učenik je dužan školi uputiti pisani zahtjev za provjeru znanja iz engleskog jezika.

U školi se izvode kao  obavezni nastavni predmeti:

U oba programa prvi strani jezik je engleski.

U programu pomorski nautičar osim engleskog jezika uči se i engleski jezik u pomorstvu.

U programu tehničar za brodostrojarstvo osim engleskog jezika uči se i engleski jezik u struci.

Zdravstvene kontraindikacije:

Sukladno Jedinstvenom popisu zdravstvenih kontraindikacija Ministarstva znanosti i obrazovanja  te Pravilniku o utvrđivanju uvjeta zdravstvene sposobnosti članova posade pomorskih brodova, brodica i jahti (Narodne novine  br. 93/07.)

Za  upis u oba programa obrazovanja  potrebno je  dostaviti liječničko uvjerenje specijaliste medicine rada. Liječničko uvjerenje i potpisanu upisnicu dostavljaju u školu elektroničkom poštom od 27.7. do 30.7. u 23:59 (isključivo na adresu upisi@pomorskabakar.hr). Sva propisana dokumentacija može se uslikati ili skenirati te poslati elektroničkim putem. Učenici koji ne dostave navedenu dokumentaciju u propisanom roku  gube pravo upisa ostvarenog u ljetnome upisnom roku te se u jesenskome roku mogu kandidirati za upis u preostala slobodna upisna mjesta.Originale su dužni donesti u školu najkasnije do kraja rujna 2020.

U sastavu škole djeluje Učenički dom „Tomislav Hero“ sa 30 slobodnih mjesta (M i Ž ).

Škola posjeduje certifikat upravljanja kvalitetom ISO 9001:2015 koji osigurava međunarodno priznate svjedodžbe za zanimanja pomorski nautičar i tehničar za brodostrojarstvo.

Za sve učenike koji putuju iz smjera Rijeka organiziran je autobusni prijevoz autobusima Autotroleja.

Ministar mora, prometa i infrastrukture svake godine raspisuje natječaj za dodjelu stipendija učenicima nautičkog i brodostrojarskog smjera.  Više o tome možete saznati iz prošlogodišnjih dokumenata koje možete pronaći na našoj web stranici.