Pomorska škola Bakar

Upisi u 1. razred u školskoj 2021./2022. godini

Poštovani učenici i roditelji,

pozivamo vas da pročitate Pismo koje smo za Vas napisali.

POMORSKA ŠKOLA BAKAR

Nautička 14, 51222 Bakar

Tel: 051 761 211, fax: 761 516

e-mail: info@pomorskabakar.hr

Web stranica: www.pomorskabakar.hr

Odluka o upisu učenika u I. razred srednje škole u školskoj godini 2021./2022. i struktura upisa mogu se preuzeti ovdje.

UPIS u prve razrede Pomorske škole Bakar u šk.god. 2021./2022.

Šifra

Naziv programa

Broj razrednih odjela

Broj učenika

Trajanje obrazovanja

Pomorski nautičar

4 godine

Tehničar za brodostrojarstvo

4 godine

Predmeti posebno značajni za upis:

Pomorski nautičar: hrvatski jezik, prvi strani jezik, matematika, fizika, geografija, tehnička kultura.

Tehničar za brodostrojarstvo: hrvatski jezik, prvi strani jezik, matematika, fizika,  kemija  i tehnička kultura

- Natjecanje iz znanja koje se vrednuje pri upisu:

• pomorski nautičar – natjecanje iz predmeta informatika-računalstvo;
  • tehničar za brodostrojarstvo – natjecanje iz predmeta geografija.

VAŽNA OBAVIJEST ZA RODITELJE I UČENIKE

Grad Bakar sufinancirat će trošak smještaja u našem Učeničkom domu upisanim učenicima koji dolaze iz Sisačko-moslavačke županije i Karlovačke županije tijekom cijeloga redovitog školovanja (4 godine) u Pomorskoj školi u Bakru.

- Provjera znanja iz engleskog jezika održat će se 30.6.2021. u 9  sati za učenike koji nisu u osnovnoj školi učili engleski jezik.

Važna napomena: Učenik je dužan školi uputiti pisani zahtjev za provjeru znanja iz engleskog jezika.

U školi se izvode kao  obavezni nastavni predmeti:

U oba programa prvi strani jezik je engleski.

U programu pomorski nautičar osim engleskog jezika uči se i engleski jezik u pomorstvu.

U programu tehničar za brodostrojarstvo osim engleskog jezika uči se i engleski jezik u struci.

Zdravstvene kontraindikacije:

Sukladno Jedinstvenom popisu zdravstvenih kontraindikacija Ministarstva znanosti i obrazovanja  te Pravilniku o utvrđivanju uvjeta zdravstvene sposobnosti članova posade pomorskih brodova, brodica i jahti (Narodne novine  br. 93/07.)

Dokumentacija potrebana za upis:

• liječničko uvjerenje specijaliste medicine rada
  • potpisana upisnica

Dokumentacija se dostavlja u školu elektroničkom poštom od 12. do 14. srpnja 2021. godine do 13:00 sati (isključivo na adresu upisi@pomorskabakar.hr). Sva propisana dokumentacija može se slikati ili skenirati te poslati elektroničkim putem. Ukoliko niste u mogućnosti dostaviti potrebnu dokumentaciju elektroničkim putem, istu je moguće dostaviti osobno u školu 12. i 14.  srpnja od 8:00 do 13:00 sati, a 13.7.2021. od 12:00 do 17:00 u skladu s važećim epidemiološkim preporukama. Učenici koji ne dostave navedenu dokumentaciju u propisanom roku  gube pravo upisa ostvarenog u ljetnome upisnom roku te se u jesenskome roku mogu kandidirati za upis u preostala slobodna upisna mjesta. Originale su dužni donesti u školu najkasnije do  30.9.2021.

Naknada za troškove školovanja za kandidate koji dolaze izvan EU iznosi: 7.500,00 kn.

U sastavu škole djeluje Učenički dom „Tomislav Hero“ sa 38 slobodnih mjesta (M - 29 i Ž - 9 ).

Škola posjeduje certifikat upravljanja kvalitetom ISO 9001:2015 koji osigurava međunarodno priznate svjedodžbe za zanimanja pomorski nautičar i tehničar za brodostrojarstvo.

Za sve učenike koji putuju iz smjera Rijeka organiziran je autobusni prijevoz autobusima Autotroleja.

Ministar mora, prometa i infrastrukture svake godine raspisuje natječaj za dodjelu stipendija učenicima nautičkog i brodostrojarskog smjera.  Više o tome možete saznati ovdje.

Priloženi dokumenti:
Pismo za ucenike i roditelje.docx

> Upisi u 1. razred
CMS za škole logo
Pomorska škola Bakar / Nautička 14, HR-51222 Bakar / www.ss-pomorska-bakar.skole.hr / info@pomorskabakar.hr